Formát vizitky

Při přípravě návrhu vizitky pro tisk nejprve si musíte vybrat správný formát. Nejčastěji tisk vizitek realizujeme ve formátu 90×50 mm nebo 85×55 mm:

 • 90×50 mm je nejoblíbenější formát vizitky. Pokud často dostáváte vizitky od svých obchodních partnerů, jedná se ve většině případů o tyto rozměry.
 • 85×55 mm je formát kreditní karty. Další výhodou tohoto typu vizitek je, že mohou mít zaoblené rohy.

 

Povinná spadávka

Nezapomeňte také přidat tzv spadávku. V souborech od našich zákazníků se často setkáváme se situací, kdy je návrh připraven bez spadávky, a formát vizitky je úplně stejný jako po ořezání. Co nám dává spadávka? Představme si situaci, kdy jedna strana vizitky má na celé ploše fotografii. Někdy může při řezání vizitek dojít k minimálnímu posunu stroje, což se projeví nevzhledným nepotištěným bílým pruhem z jednoho okraje vizitky. Při přípravě návrhu vždy přidejte další 2 mm na každou stranu a roztáhněte grafiku na celou plochu. Díky tomuto řešení si i při mírném posunu zachovají vizitky svůj správný vzhled.

 

Barevný prostor

Dalším důležitým aspektem, který je třeba zvážit, je použití správného barevného prostoru. Návrh vizitky by měl být uložen v barevném prostoru CMYK. Kromě toho, pokud chcete získat černou barvu, parametry by měly být následující: C0 M0 Y0 K100. Pokud však chcete získat hlubokou černou barvu: C30 M30 Y30 K100. Maximální celková barevná složka by neměla překročit 320%.

 

Ořezové značky a okraje

Aby byl návrh vizitky estetický, je třeba počítat s vhodným rozložením informací. Aby se zajistilo, že při řezání vizitky nebude oříznut žádný text, je nutné dodržet vzdálenost (okraj) od ořezové značky asi 4 mm. Podle nás mnohem lépe vypadá vizitka s větším okrajem.

 

Fonty a text

Všechny texty obsažené v návrhu je nutné převést na křivky, protože ne každý systém má stejné fonty jako ten, na kterém byl návrh připraven. Převedení fontů na křivky vám umožní přesně odrážet návrh vaší vizitky v tisku. V opačném případě bude vizitka vytištěna výchozími fonty, což jistě nebude to, co jste očekávali.

 

Formát souboru

Pokud plánujete tisk oboustranných vizitek, měl by být soubor uložen jako dvoustránkový *.pdf (přední/zadní). V situaci, kdy bude výtisk obsahovat dodatečné UV lakování vybraných prvků, by měl být soubor uložen jako čtyřstránkový *.pdf (přední/přední UV/zadní/zadní UV) s označením plochy, která má být pokryta UV lakem v barvách C0 M0 Y0 K100.

Náhodné návrhy vizitek

vizitka restaurace
vizitka tiskárna
vizitka daňový poradce
vizitka advokátní kancelář

Ceník služeb

Níže uvádíme ceny zhotovení návrhu a tisku pro minimální počet. Pokud máte zájem o větší množství, zašlete nám poptávku. Zveme ke spolupráci.

Zhotovení grafického
návrhu
Tisk vizitek Standard
(fólie*)
Tisk vizitek Exclusive
(fólie* + UV lak)
679 Kč**od 589 Kč** (125 ks)od 729 Kč** (125 ks)
poštovné od 429 Kč

* vizitky chráněné lesklou, matnou nebo soft fólií
** ceny bez DPH

Plastové karty s potiskem

Od roku 2020, ve snaze splnit vaše očekávání, vyrábíme nejen vizitky na papíře různého druhu s možností libovolného zušlechtění, ale také kvalitní plastové karty, které lze využít pro vstup do posilovny, VIP karty v ambulanci estetické medicíny nebo v jiných odvětvích, kde se očekává vysoká kvalita a trvanlivost.

Plastová karta z PVC má standardní velikost platební karty 85x54mm, takže se snadno vejde do každé peněženky nebo vizitkáře.

Plastové karty jsou vyráběny vrstvenou technologií, kdy se v procesu vulkanizace spojí výtisk a laminát při vysoké teplotě, svým vzhledem pak připomínají platební karty. Grafika je pod ochrannou vrstvou lamina (je zapuštěna uvnitř plastu), takže se nemusíte bát jejího poškrábání nebo poškození. Je také odolná vůči chemikáliím včetně rozpouštědel. Každou kartu lze personalizovat, např. změnou fotografie, adresních údajů, zákaznického čísla nebo umístěním čárového kódu.

plastové karty z PVC

Exkluzivní dárkové poukazy / vouchery

Naše společnost se specializuje nejen na návrhy a tisk vizitek. V naší nabídce jsou dlouhodobě elegantní dárkové poukazy, které jsou důležitým prvkem marketingové strategie. Jedinečné zboží a služby můžete svým klientům nabídnout formou unikátního voucheru, který Vám vyrobíme dle Vašich preferencí.

Námi navržené dárkové karty se vyznačují především smyslem pro detail, a jejich povrchová úprava v podobě matné soft fólie se zušlechtěním UV lakem nebo zlatým či stříbrným lakem jim dává jedinečný, exkluzivní vzhled.

Použití tlustšího papíru s gramáži 350g/620g spolu s oboustrannou fólií zajistí odpovídající pevnost a odolnost vůči jemnému poškrábání.

Můžete si být jisti, že takový voucher na obdarované osobě zanechá pozitivní dojem.

Dárkový poukaz má standardní rozměr DL 210x99mm, na přání jej můžeme zhotovit v libovolném formátu.

dárkové poukázkydárkové karty

Navrhování a tisk vizitek Praha

 • Unikátní grafický design
 • Vysoká kvalita
 • Návrh ve formátu *.pdf k vlastnictví
 • Možnost zušlechťování materiálů
 • Krátká dodací lhůta
 • Atraktivní ceny
 • Poštovné od 429 Kč

Kontaktujte nás

Zveme vás také k použití kontaktního formuláře.

  Záleží nám na vašem soukromí. Správcem osobních údajů uvedených ve formuláři je Studio DESIGNIO, ul. 26 Kwietnia 69, 71-126 Szczecin, NIP: PL8522379669. Poskytnuté údaje budou zpracovány za účelem zpětného kontaktu. Podrobnosti související se zpracováním osobních údajů naleznete v zásadách ochrany osobních údajů.

  Můžete také poslat dotaz přímo na: kontakt@elegantnivizitky.cz

  Údaje společnosti

  ElegantniVizitky.cz
  Stefana Lewandowskiego 1
  70-237 Szczecin, Polska

  NIP: PL8522379669
  Wystavujeme faktury s 23% DPH

  Krátce o nás

  Naše společnost byla založena na konci roku 2009. Za tuto dobu postupně posilujeme svou pozici na trhu tiskových služeb, zejména pokud jde o komplexní přípravu vizitek a plastových karet. Vyrábíme moderní, rafinované designy vizitek a plastové karty. Tiskneme vizitky, které jistě zaujmou Vás i Vaše zákazníky kvalitou zpracování. Naše plastové karty a dárkové poukazy se vyznačují mimořádnou odolností a nejvyšší kvalitou za dostupnou cenu.